
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±30 % |
| Height - Seated (Max) | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 120 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 55 MHz |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 40 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 3.3 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Saturation Current | 2.8 A |
| Current Rating | 2.6 A |
Stock: 6825
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14375
Ext.Price$0.14375
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14375 | $0.14375 |
| 10 | $0.11636 | $1.16360 |
| 50 | $0.10558 | $5.27900 |
| 100 | $0.09580 | $9.58000 |
| 500 | $0.08686 | $43.43000 |
| 1000 | $0.07876 | $78.76000 |
